Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Кисела Вода: Фирма осомничена од СЈО ќе го гради булеварот „Борис Трајковски”

Во типичен предизборен циркус, градоначалниците Петре Шилегов и Филип Темелковски во февруари најавија продолжување на изградбата на булеварот „Борис Трајковски" - дури 2 километри...

Трансферот на предметите од СЈО стои на стаклени нозе и може правно да биде соборен

  Ако се прифати оваа илегална и первертирана пракса, тоа би значело дека Катица Јанева, од притворот, ќе можеше да го ослободи од кривично гонење...

Последни објави