Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Партиската функција на Џафери е неспоива со функцијата Претседател на Собрание

Процедурално обраќање на пратеникот и претседател на Левица - Димитар Апасиев, по повод изборот на Талат Џафери како дел од Претседателството на ДУИ. „Уставот во...

Отфрлањето на иницијативата е пленумско а не спикерско овластување – народот е врховен суверен

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев. „Кога имате достава на иницијатива за референдум на државно ниво, вие како претседател, сте овластен формално-правно да испитате дали...

Единствено пратениците на Левица во Собранието гласаа против НАТО

Денеска, македонското Собрание со дури 102 гласа „за“ и само 2 гласа „против“, на пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, ги ратификуваше...

(Видео) Крмов до Џафери: Монархија ли е ова?!

„Јас побарав процедурално, а Вие ми го ускративте тоа деловничко право. Да, Вие давате збор, но Вие давате збор според оваа книга (Деловникот), а...

Талат Џафери е првиот Претседател со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената положба

„Дојде денот кога во една траорна атмосфера би рекол, дебатираме за една пцовка, додека ни се спрема нов Преспански и ново предавство од страна...

Додека финансирате детски песнички за УЧК, старата велешка архитектура пропаѓа пред ваши очи

„Велес е познат по својата стара градежна архитектура. Вие сте професор по англиски, а со култура имате допир колку јас со нуклеарна физика, па...

Последни објави