Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Владата, ЕУ и НАТО преку молк ги поддржуваат бугарските територијални претензии кон Македонија

Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од...

Владата да ја намали акцизата на бензинот – буџетот да го полни од џебот на олигархијата

Во вакви кризни моменти, каде што цените на бензинот растат вртоглаво, Владата треба да застане на страната на сиромашните и да ги намали давачките...

С О О П Ш Т Е Н И Е – ЛЕВИЦА СО ОСТРА ОСУДА НА НЕПРОФЕСИОНАЛИЗМОТ НА МВР И ОЈО

Политичката партија Левица најостро го осудува патернализмот и непрофесионалноста на Министерството за внатрешни работи, Основното јавно обвинителство Скопје и уредништвата на провладините медиуми, во случајот со прерано...

Скандалот со Апотел

“Апотел” е единствен таков препарат регистриран во Македонија Последниот случај каде ФЗО  пропишува користење на антипиретик во дадена јачина и форма за ординациите е единствен...

Реакција на текстот „ЕКСКЛУЗИВНО: И ЛЕВИЧАРИТЕ БАРАЛЕ ПАРИ ОД „МЕДИА ПРИНТ МАКЕДОНИЈА“

На порталот pravosudstvo.mk вчера се појави текст со наслов „Ексклузивно: И левичарите барале пари од Медиа Принт Македонија“ во авторство на новинарот Љубиша Станковиќ....

Реакција за проблемот со снабдување на лекови од позитивната листа на ФЗОМ

По повод проблемот со снабдување на лекови од позитивната листа на ФЗОМ, важно е да се истакне следново. Површно е проблемот да се...

Последни објави