Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  СДСМ и ДУИ гласаа против обезбедување на стечајците

  Со 34 гласа ЗА, 42 ПРОТИВ и 1 воздржан, предлог - законот на Левица за материјално обезбедување на стечајците по кратка постапка не се...

  (Видео) Борислав Крмов: Левица поднесе предлог – закон за обештетување на стечајците

  Денес, пратеникот на Левица, Борислав Крмов одржа прес-конференција во Собранието на Република Македонија, каде го презентира новиот предлог - закон за материјално обезбедување на...

  Стечајците повторно извисени

  Владата повторно пред избори се сети на стечајците, но само за да ги искористи за политички маркетинг, а не за суштински да ги реши...

  Последни објави