Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Еколошка катастрофа во Струга поради нелегални градежни активности

Жител на струшкото село Франгово при извршување на нелегални градежни активности оштетил главна цевка на колекторски систем за фекалии и отпадна вода, при што...

Општина Струга ќе потроши 187.000 денари за новогодишна забава на советниците

На последната седница на Советот на општина Струга, во Предлог – Програма за пречек на новата 2022 година, предвидено е износ од 187.000 денари...

Левица – Струга: Базенот кој требаше да е готов до крајот на минатата година уште едно нереализирано ветување на власта

Деновиве, владата на СДСМ информира дека реконструкцијата на запуштениот базен во Струга повторно ќе се пролонгира, поради раскинување на договорот со фирмата. Горчливата точка...

И во Струга не се почитува Законот за употреба на државното знаме

Понижувања на националните обележја се секојдневие на власта предводена од СДСМ и ДУИ. Со директно кршење на Уставот и позитивните законски прописи, од највисоки...

Левица – Струга: Поради непостапување на локалните инспектори поднесено е барање до инспекциски совет

Поминаа три месеци откако беше поднесена иницијатива за вонреден инспекциски надзор до овластените инспекторати во општина Струга, поради сомнителни градежни активности во селото Радожда,...

Левица – Струга: 160 години од издавањето на зборникот на браќата Миладиновци

Пред 160 години, на 24 јуни 1861 година, во Загреб излегува од печат Зборникот на народни песни, епохално дело на струшките браќа Димитар и...

Последни објави