Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

МЗШВ со нов предлог за субвенции – Крај на индивидуалниот земјоделски производител

Вчера министерот за земјоделство Љупчо Николовски изјави дека на седница на Владата поминал сет мерки за нов начин на субвенционирање на земјоделците за наредната...

Наместо земјоделците и граѓаните – Министерството за земјоделие ги штити трговците

Наместо да го забранат извозот на јачмен и да го заштитат македонското сточарство, а со тоа да обезбедат и поевтино месо и млеко од...

(Видео) Искажан револтот на земјоделците од цела Македонија на денешниот протест во во Прилеп

Земјоделците гневни на Власта: Додека наздравувате со чаша вино по скапите хотели, сетете се дека на лозарите им го откупивте грозјето за 2 денари. Потта...

Левица – Прилеп со силна поддршка за најавениот протест на земјоделците

Во време кога се гази по достоинството на секој земјоделец, кога некој друг заработува на трудот и грбот од производителот, кога оваа стопанска гранка...

Протест на земјоделците во Прилеп за неисплатените субвенции

Земјоделските здруженија соочени со крајно исцрпувачката состојба во која се наоѓаат предизвикана од ковид пандемијата, неповолните цени на земјоделските производи, зголемените трошоци, лошите временски...

Повторно доцнат субвенциите за земјоделците

Иако министерот за земјоделство, Арјанит Хоџа, најавуваше дека до крајот на јуни ќе бидат исплатени сите субвенции, земјоделците повторно се извисени. Земјоделските здруженија од...

Последни објави