Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Прилеп: Сработиле или не, патните трошоци редовно ги прокнижуваат и ги нараснуваат со секој изминат квартал

  Минатите предвремени избори СДСМ, излезе со ветување за укинување на надоместокот за патни трошоци. Ова бомбастично ветување никогаш не се оствари, а следуваше после...

  (Видео) Крмов кон Џафери: Законите на Левица намерно и противделовнички се чуваат во фиока

  Поентата ми е дека не дозволивте за неговиот предлог да се гласа, затоа што рековте дека не се исполнети условите, имено дека не е...

  Апасиев: Кој е законскиот основ за исплата на патарини на пратеник?

  Иако, согласно закон и деловник, кога пратеник ќе побара информација од Службата, истата треба да му биде доставена за три работни дена - еве,...

  Левица поднесе кривични пријави против спикерот на парламентот и против двајцата пратеници кои дојдоа заразени во Собранието

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Денес, Политичката партија Левица и нејзините пратеници во Собранието на Република Македонија (Димитар Апасиев и Борислав Крмов) поднесоа пријава до Државниот санитарен...

  (Видео) Апасиев: Спикерот ги крши сите правила, донесувањето на двајцата заразени пратеници во Собранието е кривично дело

  Спикерот на Собранието, Талат Џафери, денес по којзнае кој пат го прекрши Деловникот за работа на Собранието, не давајќи му процедурално обраќање на пратеникот...

  Спикерот ги одолговлекува законите за помош на стопанството

  Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, по повод одолговлекувањето за свикување на 36-та седница за петтиот пакет мерки, од страна на спикерот Талат Џафери. „Вистината...

  Последни објави