Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Министерството на Груби гради паралелни безбедносни структури

  Тринаесет нови инспектори од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците се префрлени да работат во СВР Тетово - се пофалија од тамошното...

  Хаос во ЈП „Градски Паркинг – Тетово“: Нема плати, вработените оставени на немилоста на локалните власти

  Во тетовската општина јавните претпријатија се пренатрупани со долгови. Меѓу најпопуларните, е случајот со Јавното претпријатие "Градски паркинг - Тетово“. Работата на ова претпријатие уште...

  Тетовската клиничка болница плени со страв, ужас и неспособност

  Тетово е врвот на корупцијата и некомпетентноста во Македонија. Луѓе горат по болници, секојдневно умираат од корона, и врв над се' е поради докторска негрижа...

  Неспособноста на оваа власт која овој пат беше платена со човечки животи, не смее да помине без оставки и одговорност

  Левица изразува најдлабоко сочуство до семејствата на трагично починатите во пожарот на модуларната болница во Тетово. Врвот на неспособноста, оваа Влада, на чело со премиерот...

  Левица Тетово: Ученици во училиштето „7 marsi” – поранешно „Братство” во село Милетино, учат во услови како од минатиот век

  Ова е реална слика на училиште во општина Брвеница. Руинирано, искршено, комплетно нефункционално. Училишната зграда е стара, со крпени прозорци, врати, олуци, која на...

  Левица – Тетово: Старо-Нови лажни ветувања на зелената ДУИ

  Во изборната програма за градоначалник за општина Тетово, сега веќе зелената Теута на ДУИ, ветуваше подобрување на елементарните неопходни услови за една урбана средина...

  Последни објави