Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Струга: Поднесена кривична пријава за запалена трска на струшкото крајбрежје

Левица поднесе кривична пријава против непознат сторител за еколошката катастрофа, која се случи минатиот месец на Струшкото крајбрежје. Подметнатиот пожар опфати подрајче со должина...

Последни објави