Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Советниците на Левица во Општина Центар побараа референдум за зградите кај „Холидеј Ин”

  „Очекуваме без никаков проблем Советот да ги усвои овие точки и според нив да донесе одлуки со кои ќе распише референдум за спорните локации....

  Левица – Центар: Одобрен амандманот на Левица за манифестацијата во чест на Горан Стефановски

  Вчерашната седница на Општина Центар траеше непрекинати 7 часа. На истата се гласаа предлог - буџетите за општинските сектори за 2022 година, кои претходно...

  Советниците на Левица – Центар ќе поднесат барање за локален референдум

  Кај Холидеј Ин се започна со градба. Како што многу пати досега може да посведочиме, се додека не започне да работи механизацијата, ни се...

  Центар нема потреба да се шири кон Водно, само треба да се ослободи од канџите на урбаната мафија

  Еден пороен дожд, и обрушување на земјиште кое лесно можеше да биде фатално по некој до работниците, некое семејство да изгуби сопруг, татко или...

  Левица – Центар: Власта повторно и удоволи на урбаната мафија

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Занемарувајќи ги сите граѓански иницијативи, апелите од експертите и добробитот на жителите на Општина Центар, владејачката СДСМ, по кој знае кој пат...

  Левица – Центар: Зошто може да се спроведе конкурс за „Треска”, но не и за „Холидеј Ин”?

  Пред три дена, Општина Центар на Електронскиот систем за јавни набавки и официјалната веб-страна на Општина Центар (конечно!) го објави Конкурсот за изработка на...

  Последни објави