Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Откупот на тутунот почна, а со него и проблемите на тутунарите

Иако оваа година квалитетот и родот на тутунот е далеку подобар од лани, на самиот старт на откупот, тутунарите повторно се соочуваат со проблеми. Од...

(Видео) Искажан револтот на земјоделците од цела Македонија на денешниот протест во во Прилеп

Земјоделците гневни на Власта: Додека наздравувате со чаша вино по скапите хотели, сетете се дека на лозарите им го откупивте грозјето за 2 денари. Потта...

Последни објави