Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Нефункционалната и разнебитена македонска држава е директен производ на Охридскиот рамковен договор

  Охридскиот рамковен „Договор“ (ОРД) го постави темелот за разнебитување на македонската држава. 20 години после неговото потпишување и сите општествено-политички промени кои се случија...

  Левица – Ѓорче Петров: 10 август никогаш да не се заборави!

  Само два дена по масакрот кај Карпалак, на 10-ти август околу осум часот наутро беше извршен уште еден масакр кај месноста Љуботенски Бачила. На...

  Последни објави