Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Димоски: Покрај ветувањето на политичките партии, бетонизацијата на Карпош продолжува

„Да бидам искрен помалку сме изненадени од исходот од вчерашното гласање особено поради фактот што само пред два месеци, истите тие политички партии, за...

СДСМ и ДУИ во одбрана на градежната мафија во Маврово

Жителите на Маврово бараат објаснување зошто не се почитува донесеното Решение од страна на Општина Маврово, донесено на 15.09.2021, во кое на инвеститорот „Радика...

Левица – Карпош: Бетонизацијата продолжува – на плодно земјиште во Бардовци ќе се гради хотелски комплекс

Откако во понеделникот советниците на СДСМ го усвоија предлог Деталниот урбанистички план според кој на зелените површини кај СГГУГС „Здравко Цветковски“ во Тафталиџе, ќе...

Левица – Центар: Власта повторно и удоволи на урбаната мафија

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Занемарувајќи ги сите граѓански иницијативи, апелите од експертите и добробитот на жителите на Општина Центар, владејачката СДСМ, по кој знае кој пат...

Кисела Вода против урбаната мафија во спрега на градоначалникот Темелковски

Локалниот огранок од Кисела Вода го поддржува утрешниот протест против спорниот ДУП, со кој се предвидува речиси 100 згради во Кисела Вода. Протестот ќе се...

Левица – Карпош: Стефан Богоев и тоа како ѝ се погоди на урбаната мафија

Со платен ПР од Општината лесно е да се води медиумска војна. Но реалноста се темели врз факти. А фактите покажуваат дека Стефан Богоев...

Последни објави