Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  И во време на криза Владата не се откажува од натрупаните владини функции

  Во јавноста испливаа детали од средбата Заев - Гаши, каде партијата Алтернатива за да се приклучи на власта, бара да ѝ припадне и едно...

  (Видео) Апасиев: Методологијата за пописот не е подзаконска материја, кај нас Парламентот се заобиколи како единствен законодавен дом

  Излагање на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на денешната подготвителна Седница за разјаснување на правните прашања околу контроверзниот Закон за попис на населението, домаќинствата...

  Левица поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд – Сали Мурати

  СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ Денес, правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот уставен судија – г....

  Инспекторите и судовите замижуваат пред незаконски унапредувања во апелационите судови

  По добиените записници за извршен вонреден инспекциски надзор, во врска со спроведеното унапредување на судските службеници во Апелационите судови во Битола и Скопје, во...

  (Видео) Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ   Прес конференција на пратеникот Борислав Крмов по повод Предлог-законот на Левица за намалување на платите на уставните судии. Пратениците на Левица, Димитар Апасиев...

  (Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот.   Апасиев: „Има две варијанти за одложување на пописот, или...

  Последни објави