Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Неспособноста на оваа власт која овој пат беше платена со човечки животи, не смее да помине без оставки и одговорност

  Левица изразува најдлабоко сочуство до семејствата на трагично починатите во пожарот на модуларната болница во Тетово. Врвот на неспособноста, оваа Влада, на чело со премиерот...

  Приватните лаборатории оствариле енормен приход од речиси 10 милиони евра

  Минатата година ќе остане позната како катастрофално тешка година и тоа, не само поради глобалната здравствена криза што ја предизвика корона пандемијата, туку и...

  Министерот Филипче не го исполни најавеното покачување од 5% на платите за вработените во ЈЗУ

  „Сите вработени во јавно здравствените установи ќе добијат покачување од 5% на платите" - изјави министерот за здравство Венко Филипче на 9ти март 2021...

  (Видео) Апасиев за законот на Филипче – сиромашните ќе умираат, богатите ќе се лечат

  Овој закон е издејствуван под притисок на јавноста и конкретно под притисок на Левица, затоа што неколку дена пред овој закон да биде поднесен,...

  Министерот за здравство доцни со сите мерки за спречување на ковид кризата

  Токму во приодот кога ескалацијата на пандемијата беше сосема извесна и очекувана, власта тераше агенда за спроведување на однапред наштиманиот попис. Наместо да се...

  Модуларната ковид болница во Куманово нема централен довод на кислород

  Во речиси исполнет капацитет на модуларната болница нема централен довод на кислород.Од вкупниот расположлив капацитет, речиси 90% од пациентите се на кислородна подршка. Додека Владата...

  Последни објави