Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

МЗШВ со нов предлог за субвенции – Крај на индивидуалниот земјоделски производител

Вчера министерот за земјоделство Љупчо Николовски изјави дека на седница на Владата поминал сет мерки за нов начин на субвенционирање на земјоделците за наредната...

Итна оставка на Владата – на мало прехранбените производи качени за 16,5% индексот на трошоците за храна и безалкохолни пијалоци за 17,6%

Месечниот статистички извештај за јули, издаден од страна на Државниот завод за статистика, нуди низа на индикатори кои кристално јасно ја отсликуваат дегенеративната економска...

Власта уфрли провокатори за да апси народ!

Вечерва, окупационата Влада на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичниот народ! Министерот за внатрешни работи - Оливер...

Сограѓани, патриоти, Македонци – протестите за одбрана на македонскиот идентитет продолжуваат секој ден во седум

Левица денес излегува веќе четврти ден на протести, борејќи се против негаторската европска и пробугарска политика кон македонскиот идентитет. Револтот од нивниот игнорантскиот однос...

Народот се мобилизира против бугаризацијата на Македонија – нема нов предлог!

Францускиот предлог, којшто Владата првично го одби, за сега да биде прифатлив, ги содржи сите негаторски бугарски барања! Прво, двете страни ќе се произнесат за...

Енергетската криза е резултат на удоволувањето на странските интереси и домашната енергетска мафија

Левица во неколку наврати укажуваше на тоа дека Владата предводена од СДСМ, заради задоволување на странските интереси, а во корист на поединци во енергетскиот...

Последни објави