Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица ќе поднесе нова референдумска иницијатива – во спротивно целосна парализа на Собранието

(*Прес-конференција на пратеникот на Левица, Борислав Крмов по повод новата референдумска иницијатива) „Левица деновиве ќе поднесе нова референдумска иницијатива, при што дефинитивно прашањето ќе биде...

Општина Илинден предводена од ВМРО ДПМНЕ потрошила 4.1 милиони денари за консултантски услуги

Општина Илинден во периодот од 2019 година до мај 2022 година потрошила неверојатни 4.1 милиони денари за консултантски услуги кон Адвокатското друштво Китановски. Од овие...

Аврамоска: ДПМНЕ и нивните локални медиумски сателити шират лаги и клевети за присуство на комисии

Излагање на советничката Виолета Аврамоска за пласираните невистини во одредени медиуми дека поради нејзино отсуство, не се изгласа социјална помош за неколку семејства. Зошто...

(Видео) Крмов: Пописот е фалсификат и фингиран

„Овој процес не беше ништо, освен една политичка операција изведена под палката на ДУИ, а одобрена од СДСМ. Имавме многу говори и гостувања по...

(Видео) Крмов за двојазичните униформи

„Раководството на ВМРО-ДПМНЕ мора да сфатат дека губењето на унитарноста постепено не е никаква политичка дистракција. Ние за да развиваме економија и за да...

(Видео) Димитар Апасиев за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

„Сметаме дека хендикепот на нашата дипломатија е тоа што немаме црвени македонски линии и од тука ја поддржуваме Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, без оглед на...

Последни објави