Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Злоупотреба на функција на ЈКП Водовод и канализација

Советниците на Левица од Прилеп поднесоа Пријава до Државна комисија за спречување на корупцијата по предмет “Злоупотреба на функцијата односно службената положба” по допрен...

(Видео) Левица – Прилеп: После секој пороен дожд, нови ветувања

Околу 6.5 милиони евра потрошени на јавни набавки од страна на ЈКП „ Водовод и Канализација “ - Прилеп во последните неколку години, 700...

(Видео) Велешани се` уште пијаат вода од штетни азбестоцементни цевки

Едно од главните ветувања на градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски и политичката партија СДСМ на последните локални избори во 2017 година беше "ВЕЛЕС...

Левица – Струмица: АД Водостопанство отпишува долгови на фирми блиски до Заеви

Одборот на директори на државното претпријатие АД Водостопанство, на крајот на месец април, донесе одлука да го отпише долгот во износ од 1.007.964 денари...

Во Горно Нерези продолжува да се гради див водовод – Општината повеќе од два месеци без одговор на барањето од Левица

Повеќе од два месеци Општина Карпош е без одговор на барањето доставено од страна на советникот на Левица во Општина Карпош, Бранко Ристов, по...

Повторно рестрикција на водата за пиење во Тетово

По нецели 2 недели од "санирањето" на штетата на водоводната цевка кај Лешница, Тетово повторно остана без вода. Од општината се правдаат дека штетата е...

Последни објави