Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Заев и Груби договориле деградирање на Агенцијата за млади и спорт и нејзино интегрирање под Министерство за односи помеѓу заедниците

Заев и Груби го договориле почетокот на пропаѓањето на спортот во Македонија преку бришење на Агенцијата за млади и спорт како самостоен орган и...

(Видео) Јованоски: Ќе добиете Контра-тужба за фалсификуваната пријава за наводно омаловажување на Заев

,,Велите дека немало кривични и прекршочни пријави за време на изборите. Имаше. Јас имав конкретно. За време на изборна кампања, заради омаловажување на некој...

Обвинението за Иван Јованоски е класичен политички прогон – Прифатено барањето на одбраната Заев да се јави како сведок

Денес започна судењето против нашиот член на Централен Комитет, Иван Јованоски, кој при одбележувањето на 11 октомври на Могилата на непобедените, упати јасна порака...

Заев и Гаши да отстапат од јавно договореното мешање во судската власт

Гаши и Заев, со цел да ја спасат актуелната криминална групација на власт, договорија 47 одговорни раководни позиции во државните институции да бидат доделени...

И во време на криза Владата не се откажува од натрупаните владини функции

Во јавноста испливаа детали од средбата Заев - Гаши, каде партијата Алтернатива за да се приклучи на власта, бара да ѝ припадне и едно...

Во време на енергетска криза СДСМ поставува некомпетентен кадар на РЕК – Битола

Поради внатрешните несогласувања во СДСМ - Битола за градоначалничкото место и поделените ставови од кои на една страна моментално разрешениот директор на "РЕК -...

Последни објави