Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Струмица: АД Водостопанство отпишува долгови на фирми блиски до Заеви

  Одборот на директори на државното претпријатие АД Водостопанство, на крајот на месец април, донесе одлука да го отпише долгот во износ од 1.007.964 денари...

  Три години од нелегитимниот Преспански договор за Натовска Северна Македонија

  Изминаа три години од потпишувањето на таканаречениот Преспански договор, со кој владејачките елити од двете страни на државата, поддржани од европските бирократи, директно го...

  Уште една во низата манипулации од страна на власта на СДСМ е „Недела неработен ден”

  Имено, она што Владата помпезно го најавува како голема придобивка за работниците, всушност и не е ништо ново, бидејќи поголема дневница за работа во...

  Кочански началник со викендичка во заштитената Осоговија спремен да го дочека Законот за легализација на дивоградби

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ По долги години заложби, Осоговијата беше прогласена за заштитено подрачје со петти степен на заштита. Но, само на хартија, на терен е...

  Крмов: ДПМНЕ свесно не ја стави погрешната методологија за пописот на маса

  Борислав Крмов: „Ако пратениците на ДПМНЕ, апсолутно сите, и тоа многу издржано ја напаѓаа методологијата и го напаѓаа Законот, зошто тој дел не беше...

  Заев инвестира 380 милиони евра народни пари во гасна централа, што реално чини 160 милиони!

  Додека цела ЕУ, вклучително и Германија, се снабдува со евтин руски гас, а дополнително земјите градат и гасоводи од коишто пак добиваат дури и...

  Последни објави