Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

    ТАГ:

    (Видео) Апасиев: Уставните судии треба само да го поништат илегално донесениот Закон за двојазичност

    Уставен суд отвори јавна расправа за илегално донесениот закон за двојазичност, кој Левица го оспори уште пред две години!   Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев,...

    Последни објави