Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Балансерот од Рамковниот договор е реализација на етничката агенда наместо подобрување на условите во здравството

Случувањата во Министерството за Здравство, во првите 100 дена на оваа влада, покажаа дека приоритетите на Беким Сали не се да се подобрат условите...

Државниот здравствен систем колабира, бизнис – елитата профитира, а граѓаните плаќаат милиони за ковид тестирања

Претходниот владин состав покажа исклучителна неумешност во справувањето со здравствената (ковид) криза. Очајната борба за партиципирање во власта е сведена на безидејни партиско -...

Приватните лаборатории оствариле енормен приход од речиси 10 милиони евра

Минатата година ќе остане позната како катастрофално тешка година и тоа, не само поради глобалната здравствена криза што ја предизвика корона пандемијата, туку и...

Министерот Филипче не го исполни најавеното покачување од 5% на платите за вработените во ЈЗУ

„Сите вработени во јавно здравствените установи ќе добијат покачување од 5% на платите" - изјави министерот за здравство Венко Филипче на 9ти март 2021...

(Видео) Апасиев: Левица предложи Закон за утврдување на максимални цени за болничко лекување во корист на сиромашните, а не на богатите

Обраќање на пратеникот, Димитар Апасиев, по повод поднесениот Предлог-закон за утврдување на максимални цени за болничко лекување од страна на Левица, кадешто ги образложува...

(Видео) Апасиев за законот на Филипче – сиромашните ќе умираат, богатите ќе се лечат

Овој закон е издејствуван под притисок на јавноста и конкретно под притисок на Левица, затоа што неколку дена пред овој закон да биде поднесен,...

Последни објави