Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

дневен Архива: Oct 2, 2019

Советникот на Левица за еколошките проблеми во Карпош

На последната седница на Советот на општина Карпош, нашиот советник Бранко Ристов повторно ги актуелизираше еколошките проблеми со кои се соочуваат жителите на оваа...

Колемишевски со евтин ПР додека ги штити Еуромакс против активистите

Лицемерието и неспособноста на оваа власт во спрега со олигархијата која профитира од загаденоста на воздухот е експлицитно видлива во случајот со заменик-министерот за...

Поднесена пријава против инспекторот Африм Саљиу

Како што веќе најавивме, во текот на вчерашниот ден, правниот тим на Левица поднесе пријава до Антикорупциската комисија за поведување постапка против раководителот на...

Последни објави