Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Добивајте ги новостите на е-пошта

  Следете нѐ

  ОБЈАВИ
  НАЈНОВИ

  (Видео) Крмов: Бугарските државници да се поклонат пред споменикот во Ваташа

  ,,Зоран Заев е меѓу првите градоначалници кој го почна трендот на брусење на споменици каде пишува бугарски фашистички окупатор. Ние сме за реципроцитет и...

  ЛОКАЛНИ ОГРАНОЦИ
  ПРОНАЈДИ

   
   
  Врз основа на територијалниот принцип на организација на работата, во Левица се основаат локални ограноци [ЛО] по населените места – градови, села, населби и сл. – низ целата територија на Република Македонија.
   
  Дејствувањето и ингеренциите на ЛО, како и критериумите за основање и укинување на ЛО се уредуваат со Деловник за работа.
   
  Сите локални ограноци можете да ги погледнете ТУКА.

  ПРОГРАМСКИ СЕКТОРИ

  За реализација на целите и операционализација на задачите на Партијата се формираат Програмски сектори [ПС] кои функционираат врз основа на критериумите на стручност, компетентност, знаење, кредибилитет и искуство.

  Програмските сектори се поделени на ресорска основа, за најбитните прашања на општественото живеење. Во надлежност на Програмскиот сектор е креирање, анализа и стратешко планирање на политиките на Партијата во дадени области од јавниот живот, согласно идеолошките определби.

  Програмските сектори работат на редовни средби кои се одржуваат најмалку еднаш месечно, доколку поинаку не е одлучено. На чело на секој Програмски сектор стои координатор.
  Повеќе за програмските сектори прочитајте ТУКА.

  Video thumbnail
  Крмов: Бугарските државници да се поклонат пред споменикот во Ваташа
  00:59
  Video thumbnail
  Реџеп Исмаил, Андреа Јанков и кандидатите за советници на град Скопје на средба со граѓаните
  01:29
  Video thumbnail
  Скопскиот изборен штаб на Левица реализираше маалска средба во општината Кисела вода
  01:06
  Video thumbnail
  Левица соопшти каде ќе настапува на локалните избори 2021
  02:26
  Video thumbnail
  Низ минатото на Карпош 2 ве води Славко Митевски, член на Левица - Карпош
  04:13
  Video thumbnail
  Крмов:Народот се буди,сега има политичка сила која стои зад него- лажираниот попис мора да се спречи
  04:04
  Video thumbnail
  Апасиев: Оставката во правото е неотповиклива волја, а не чин на оценување
  03:43
  Video thumbnail
  (Видео) Крмов: Бројките за попишани граѓани се лажирани
  01:21
  Video thumbnail
  Димитар Апасиев во живо, во емисијата Магазин на ТВ Сител
  28:41
  Video thumbnail
  СДСМ и Шилегов заедно учествуваат во манупулација со етничките чувства на албанците од Македонија
  02:17
  Video thumbnail
  Време е овој град да си ги врати вредностите кои ги поседуваше!
  03:33
  Video thumbnail
  Крмов: Ние сме единствена опозиција во Собранието
  01:35
  Video thumbnail
  Апасиев: Ветото од Бугарија е директна последица од Преспанскиот договор, а за тоа е виновен Заев!
  04:42
  Video thumbnail
  Димитар Апасиев за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ
  00:54
  Video thumbnail
  Крмов: Измените на Изборниот законик се договорени зад врата помеѓу СДСМ, ДПМНЕ и ДУИ
  03:53
  Video thumbnail
  Димитар Апасиев во вестите на ТВ Сител, за актуелните политички теми
  14:24
  Video thumbnail
  Крмов: Не очекувајте кога вие нема да сте на власт да важат правилата
  06:18
  Video thumbnail
  Апасиев: Наместо да побарате стручно мислење, силеџиски ја свикавте седницата да му угодите на Заев
  12:11
  Video thumbnail
  Апасиев и Крмов објавија: Прекината е Комисијата по Законот за лични карти
  02:40
  Video thumbnail
  Апасиев: Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам!
  02:19