Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

#НеОтворамВрата

Кампања против криминалниот попис кој се темели на насилно истуркан Закон кој крши многу од принципите препорачани од ООН и ЕУРОСТАТ.

Пратениците Апасиев и Крмов во Тетово заедно со кандидатите од советничката листа на Левица

Претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов вечерва беа на средба со кандидатите за советници од Левица за Тетово, уште...

Без советниците на СДСМ и ГРОМ изгласана одлуката за спречување на висококатницата во Карпош

На денешната седница на Советот на Општина Карпош на која не присуствуваа советниците од редовите на СДСМ и ГРОМ беше изгласана предлог одлуката против...

Пендаровски одби да биде покровител на Охридскиот пливачки маратон на штета на македонската спортска традиција

Традиционалниот Охридски пливачки маратон годинава нема да се одржи бидејќи Претседателот на државата, Стево Пендаровски одби да биде покровител.Охридскиот пливачки маратон кој се одржува...

ДУИ ја гуши државата со нови рамковни вработувања од наместениот попис

Со злоупотреба и погрешно толкување на резултатите од фингираниот попис, Министерството за информатичко општество и администрација, предводено од министерот на ДУИ Адмирим Алити, соопшти...

Итна оставка на Владата – на мало прехранбените производи качени за 16,5% индексот на трошоците за храна и безалкохолни пијалоци за 17,6%

Месечниот статистички извештај за јули, издаден од страна на Државниот завод за статистика, нуди низа на индикатори кои кристално јасно ја отсликуваат дегенеративната економска...

Додека ЈП Државни патишта бележи милионски профит – состојбата на патиштата останува катастрофална

Согласно објавените податоци за платен данок на добивка помеѓу 30-те најпрофитабилни компании, изненадувачки или не, тука се наоѓа и ЈП Државни патишта, со профит...

Драги Ѓорѓиев и историската комисија во целосна служба на врховизмот

Откако на 16.07.2022 година во Собранието на Македонија беше усвоен таканаречениот „француски предлог“, македонските интереси забрзано тргнаа да се спуштаат низ спиралата на национално...

Во Тетово може подобро да се живее!

Кандидатите од Левица за советници на општина Тетово - Боби Илиевски, Оливера Богојеска, Костадин Томоски и Срѓан Глигориески упатија повик до сите жители на Тетово. „Како...

130 милиони евра народни пари за фамилијата Дестани блиска до ДУИ

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични возила и најавата на Артан Груби за државна помош од 130 милиони евра, не е ништо друго,...

Протест на пазарџиите и земјоделците од новиот пазар во понеделник

На 30-ти Април (по 14-часовната дискусија) на 12-тата седница, беше донесена одлука на Совет во присуство на пазарџиите кои уредно плаќаат дневна ќирија на...

[td_block_big_grid_fl_4 tag_slug=”ФотоНеОтворамВрата” mx21f_title_font_family=”fs_2″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”]