Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Талат Џафери е првиот Претседател со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената положба

„Дојде денот кога во една траорна атмосфера би рекол, дебатираме за една пцовка, додека ни се спрема нов Преспански и ново предавство од страна...

ДКСК има надлежност да иницира поништување на решението на инспекторот Африм Салиу

(*Реплика на Претседателот на Левица - Димитар Апасиев, на одговорот на претседателката на Антикорупциска Комисија, Билјана Ивановска, која изложи дека Комисијата нема надлежност да...

Владата да ја намали акцизата на бензинот – буџетот да го полни од џебот на олигархијата

Во вакви кризни моменти, каде што цените на бензинот растат вртоглаво, Владата треба да застане на страната на сиромашните и да ги намали давачките...

La Macedonia atlantica, provincia dell’Impero? – Reportage

Il tessuto urbano di Skopje è confuso, frammentato. L’eredità jugoslava, con i grandiosi edifici in stile brutalista progettati per la ricostruzione della città dal...

Последни објави