Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Народот се мобилизира против бугаризацијата на Македонија – нема нов предлог!

  Францускиот предлог, којшто Владата првично го одби, за сега да биде прифатлив, ги содржи сите негаторски бугарски барања! Прво, двете страни ќе се произнесат за...

  Левица бара протерување на бугарскиот амбасадор

  Минатата недела сведочевме на бројни понижувања на македонскиот народ и држава. Највисоките претставници на неколку земји од Европската унија, македонскиот народ и јазик ги...

  Владата, ЕУ и НАТО преку молк ги поддржуваат бугарските територијални претензии кон Македонија

  Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од...

  За прв пат билатерален спорт влегува во преговарачка рамка на ЕУ врз грбот на Македонија

  Две години Левица предупредува за штетноста од преговорите со Бугарија и бара нивен прекин. Владата на СДСМ и ДУИ, која не зависи од електоратот,...

  Најголемиот непријател на македонското движење е михајловизмот

  Големиот Георги Димитров рекол дека најголемата непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов! На вчерашниот протест за слобода на Ламбе Алабаковски говори...

  Единствен кој треба да се гони кривично е претседателот на здружението „Ванчо Михајлов“!

  Денешната објава за експресно апсење на лицето кое го запали клубот, што го носи името на фашистот Ванчо Михајлов, само потврди дека власта на...

  Последни објави