Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Организирањето на Македонија во една изборна единица е првиот чекор во зауздувањето на трибалистичките влијанија во политиката! 

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Воопшто не е изненадување тоа што Владата, предводена токму од партијата која имаше предизборно ветување за една изборна единица, го одби Предлог-законот...

  (Видео) Апасиев: Левица го поддржува барањето Македонија да биде една изборна единица

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, во врска со барањето на помалите партии Македонија да биде една изборна единица. Левица смета дека...

  Последни објави