Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Апасиев: Македонски народе не паѓајте во духот – еднаш ги победивме фашистите, ќе победиме пак!

„Нашата генерација нема да дочека да влеземе во ЕУ. Со Преспански, сѐ ви кажавме како ќе биде однапред. Затоа сте „северномакедонци“. Со вакви дипломати, толку...

(Видео) Џафери да објасни за вооружените лица низ ходниците на Собранието

▪️ Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев. „Ќе се повикам на член на којшто досега се немам повикано, поточно, член 246 - одржување на редот во...

Пратеникот Апасиев го прекина говорот на Урсула

На денешното обраќање на претседателката на Европската комисија - Урсула Фон Дер Лајен, опозицискиот пратеник и лидер на Левица, проф. Димитар Апасиев со свирежи...

Последни објави