Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Министерството за труд и социјална политика повторно ги заборави лицата со попреченост

По точно една година откако поранешната министерка за труд и социјална политика Шахпаска им вети на лицата со попреченост остварување и зголемување на нивните...

Пратениците на СДСМ и ДУИ повторно ги изиграа родителите на децата со попреченост

Откако не беа изгласани законските измени поднесени од ЛЕВИЦА, а со кои што се предлагаше двојно зголемување на посебниот додаток за децата со попреченост,...

Собранието сепак ги изгласа штетните измени во законот за социјална заштита за кои алармираше Левица

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за социјалната заштита, со кои се усложнуваат процедурите за стекнување и користење на правата кои ги...

Бесплатен јавен превоз и бесплатен паркинг за лицата со попреченост. Жолт картон за јавните претпријатија на градот Скопје

На вчерашната седница на Советот на Град Скопје беше донесена одлука за бесплатен јавен превоз и бесплатен паркинг за лицата со попреченост во Градот...

(Видео) Сите деца имаат право на достоинствен живот

Коалицијата „Менуваме“, одржа мирен протест под мотото „Имам право на достоинствен живот“, движејќи се во правец од Владата до Собранието на Република Македонија. Нивните барања...

Последни објави