Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) СДСМ и Шилегов заедно учествуваат во манипулацијата со етничките чувства на Aлбанците од Македонија

Реџеп Исмаил - Носител на Советничката листа во Град Скопје Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, очаен поради сопствената непопуларност, заедно со ДУИ - партија која...

Во предизборие Шилегов реконструира веќе реконструиран дел од кејот на Вардар

Tрадиционално, пред избори Скопје се претвора во огромна градежна парцела, каде што скопските градоначалници меѓусебно се натпреваруваат кој ќе раскопа повеќе улици во обид...

Град Скопје, Општина Сарај и Владата обединети во уништувањето на езерото Треска

Работниците во 1978 година солидарно и преку самопридонес го изградија езерото Треска, објектите и камповите околу него. Последните десетина години ова место намерно се...

Последни објави