Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Штипскиот совет не прифати намалување на паушалите на членовите на надзорни и управни одбори

На последната седница на Советот на Општина Штип, од страна на советникот на Левица беше предложена иницијатива за намалување на најмалку 50% на месечниот износ на финансиски средства...

Честит 8-ми Ноември Штипјани!

Утрово членови на локалниот огранок на Левица во Штип, во чест на 8-ми Ноември - ден на ослободувањето на Штип, им оддадоа почит на...

Денес, советниците на Левица ширум Републиката, побараа пренос на седниците на советите во живо

Денес, советниците на Левица ширум Републиката, побараа пренос на седниците на советите ВО ЖИВО – нешто што е во законската одредба, со цел граѓаните...

(Видео) „Баргала“ работниците ги остави на улица, а го спонзорира „Макфест“

Макфест 2021 - оваа година го слави својот 36-ти роденден. Многу еуфорија, млади луѓе, искусни пејачи и скромни дебитанти... Победникот - Штипјанец! И целата слика...

Едно од многуте неостварени ветувања на СДСМ – гасификација на Штип

Иако уште во 2018 година беше завршена изградбата на регионалната гасоводна мрежа, на територијата на Општина Штип нема ни сантиметар од претходно најавуваните 20...

Левица – Штип: Извршителите и полицијата го иселува семејството Бањоглави од нивниот дом

Поради тешка економско-материјална состојба, семејството Бањоглави од Долни Балван од Штип, земало долг од 10 000 евра, кои подоцна го вратиле двојно, но, заради...

Последни објави