Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Не со штрајкот, туку со СОНК е завршено!

  Со години трае Голготата на просветарите. Со години се обидуваат колку можат да го спасат образованието од очајните и неверојатно штетни образовни експерименти кои...

  Вработените во образование го отфрлија непристојниот предлог на Владата и Неделков

  Наставниците се длабоко разочарани, откако синоќа бомбастично беше најавено процентуално зголемување на платите на воспитно-образовните работници. Претседателот на СОНК, синдикат кој доби масовна поддршка...

  Последни објави