Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Како Кочо Анѓушев манипулираше дека домаќинствата се прв загадувач на воздухот?

Токму човекот кој дозволи да се увезува токсично масло под лажен назив “мазут”, во 2017 година убедуваше дека индустријата е дури трет причинител за...

Левица поднесе Иницијатива за вршење вонреден инспекциски надзор за несоодветна и инвазивна експлоатација на суровини

По пријава на жители од околината на Тетово за несоодветна и инвазивна експлоатација на суровини, Левица поднесе Иницијатива за вршење вонреден инспекциски надзор до...

Министерството за животна средина ги штити „зелените“ криминалци на ДУИ

„Дејствувај зелено“ се повеќе почнува да добива ново значење за кадрите на партијата ДУИ, која незапирливо тоне во скандали и корупција, од кои најновиот...

Последни објави