Црвениот бран пристигнува во Куманово на 11-ти април

436449096_999762108173520_3922030795442585089_n

На ден 11.04.2024 (четврток) со почеток од 19 часот во голема сала на зградата “Комитет” во Куманово ве каниме на голем народен собир, за да порачаме дека го враќаме достоинството на нацијата -и ја враќаме државата во рацете на работничката класа!

Свое обраќање ќе имаат кандидатката за Претседател на Република Македонија, проф. Билјана Ванковска, претседателот на Левица проф. др. Димитар Апасиев и носителот на ИЕ 2 Амар Мециновиќ.

Борбата е долга, но на крајот ние ќе победиме.

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ