Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Национализација на спортските терени и запирање на самоволието на профитерите – концесионери

Иако во Куманово недостасуваат тревнати фудбалски терени и има потреба од нови, за жал кумановските деца и спортисти останаа без уште еден терен.Според она...

Левица побара инспекциски надзор за користење на знамиња на други држави на спортски натпревари

Левица поднесе Иницијатива за вршење на вонреден инспекциски надзор до Агенција за млади и спорт, а против ФК Шкупи и ФФМ. Од страна на навивачката...

Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска титула во Првата македонска фудбалска лига. Избраниците на Гоце Седлоски покажаа...

Последни објави