Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица поднесе кривична пријава против претседателот на здружението „Културен центар Иван Михајлов“ – Битола

  Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Битола, поднесе кривична пријава против претседател на Здружението „Културен Центар Иван Михајлов“ – Битола. Пријавениот се...

  (Видео) Апасиев: Со кршење на процедурата се саботира Левица да поставува пратенички прашања

  „Покрај тоа што ние сме Парламент и парламентарна демократија којашто најретко има пратенички прашања, од 18 месеци, 12 систематски не свикувате пратенички прашања. Од...

  Неиздавањето лични карти е директна вина на СДС и БЕСА кои, спротивно на европската пракса, насилнички сакаат да внесат етницитет во јавните документи

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ   Коалиционите апетити на власта повторно избиваат на штета на обичните граѓани, што е воочливо од заглавениот процес за издавање лични карти речиси...

  Левица поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд – Сали Мурати

  СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ Денес, правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против поранешниот уставен судија – г....

  Левица поднесе кривични пријави против спикерот на парламентот и против двајцата пратеници кои дојдоа заразени во Собранието

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Денес, Политичката партија Левица и нејзините пратеници во Собранието на Република Македонија (Димитар Апасиев и Борислав Крмов) поднесоа пријава до Државниот санитарен...

  Последни објави