Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Протест поради нереконструирање на ‘патот на смртта’ Р1109 – делницата Гевгелија – Богданци

  Ограноците на Левица Богданци и Гевгелија ги повикуваат сограѓаните на протест во недела  (26.06.2022) во 18.00ч на регионалниот пат Р1109. Регионалниот пат Р1109, од Гевгелија...

  Очаен обид на СДСМ да им се додвори на земјоделците од гевгелискиот регион

  Вчера во Гевгелија советникот во МЗШВ Трајан Димковски заедно со пратениците од СДСМ Марија Костадинова и Панчо Минов ги бранеа своите неуспешни земјоделски политики...

  Советникот од Левица со иницијатива огласите за вработување да се објавуваат на општинските канали на Општина Гевгелија

  Советникот од редовите на Левица - Гевгелија, Сашко Јанчев, денес поднесе иницијатива за ставање точка на дневен ред со која се предвидува огласите за...

  (Видео) По иницијатива на Јанчев, Советот на Општина Гевгелија едногласно изгласа пренос на седниците во живо

  По иницијатива на советникот од Левица, Сашко Јанчев, на шестата седница на Советот на Општина Гевгелија едногласно беше одлучено седниците на Советот од месец...

  (Видео) Реакција на Јанчев до претседателот на Советот во Гевгелија по повод неставањето на точка на дневен ред

  Реакција на советникот од Левица, Саше Јанчев, до претседателот на Советот по повод неставањето на дневен ред на точката чија цел е носење одлука...

  Левица – Гевгелија: Јанчев – Седница на Комисијата за статут и прописи на Општина Гевгелија

  На седница на Комисијата за статут и прописи на Општина Гевгелија (одржана на 03.12.2021) членот на Советот и Комисијата од редовите на Левица даде...

  Последни објави