Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Охрид: Десет години по ред иста фирма го добива тендерот за украсување

  Недозволиво и неоправдано е 2.000 евра општински пари од граѓаните да одат само за поставување на новогодишната елка. Фирмата избрана за оваа зделка е...

  СДСМ манипулира дека Левица ги блокира измените за „Недела – неработен ден“

  Владејачката партија и портпаролката и поранешна новинарка, Богданка Кузеска, во немоќ да ја оправдаат својата неспособност, во неколку наврати безобразно манипулираат дека Левица ги...

  Проектот на Наумоски изгласан од советниците на ДПМНЕ – ДУП со 50 згради во Дексион

  Советниците на ДПМНЕ го изгласаа ДУПот за градска четврт С3 13 (Дексион) - оние кои додека беа во опозиција бурно протестираа против бетонизацијата на...

  Негативниот извештај на Европската Комисија го потврди анти-европскиот карактер на оваа влада

  Доказ за тоа дека основната цел на борбата на СДСМ да остане на власт е да ги заштити своите коруптивни зделки, а не европската...

  Последни објави