Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Уставниот суд ја одби иницијативата на Левица за противзаконско исплаќање трошоци за патарина

Уставните судии повторно покажаа дека не дејствуваат во корист на граѓаните, демократијата и владеењето на правото. Имено, истите одлучија, воопшто да не поведат постапка...

Поднесена декларација до Општина Велес по повод 80 години од штрајкот на велешките гимназијалци

Почитувани, Советниците на политичката партија Левица, по повод 80 години од штрајкот на велешките гимназијалци поднесоа декларација во која се бара денот 14 март да...

Македонската дипломатија водена од неуки кадри на СДСМ и ДУИ ќе го пробие дуплото дно

Години наназад сведоци сме на надворешна политика која реди неуспеси. Либералното квислингување на СДСМ и ДУИ, ставено во служба на надворешен фактор, со цел...

Левица – Аеродром: Злоупотреба на општината за политички маркетинг

Во работата на Oпштина Аеродром, под палката на новиот градоначалник Тимчо Муцунски, се провлекува еден континуиран проблем на нецелосно и половично извршена работа. Истата...

Левица – Охрид: Десет години по ред иста фирма го добива тендерот за украсување

Недозволиво и неоправдано е 2.000 евра општински пари од граѓаните да одат само за поставување на новогодишната елка. Фирмата избрана за оваа зделка е...

СДСМ манипулира дека Левица ги блокира измените за „Недела – неработен ден“

Владејачката партија и портпаролката и поранешна новинарка, Богданка Кузеска, во немоќ да ја оправдаат својата неспособност, во неколку наврати безобразно манипулираат дека Левица ги...

Последни објави