Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Владата, ЕУ и НАТО преку молк ги поддржуваат бугарските територијални претензии кон Македонија

Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од...

На денешен ден 1943 година бил одржан првиот час на македонски јазик

Далечната 1943 година, на 24 септември во селото Подвис, во областа Копачка, во Кичевско бил одржан првиот училишен час на македонски јазик. Ден голем...

(Видео) Апасиев: Левица поднесе интерпелација против Џафери, која ја поддржи и опозицијата

Прес конференција на пратеникот Димитар Апасиев, по повод поднесената Интерпелација за работата на спикерот Талат Џафери, кој катастрофално лошо и своеволно го менаџира процесот...

(Видео) Прес-конференција на Димитар Апасиев за дипломатскиот скандал на спикерот Џафери

„Обраќањето на спикерот Талат Џафери на албански јазик, пред Комитетот за надворешни работи во Брисел, е спротивно на Амандманот 5, став 1 од Уставот...

Последни објави