Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Пратениците на Левица бараат од претседателот на Републиката да не го потпишува указот за прогласување на Законот за државјанство

  Пратениците на политичката партија Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, го повикуваат Претседателот на Републиката – Стево Пендаровски, како еден од...

  Кога со ЕУ ништо не оди, урлај САД и НАТО

  Пендаровски на панел дискусијата на тема „Триесет години независност и евро-атлантските перспективи на Република Македонија“ рече: „Што ако спорот со Бугарија се оддолжи со години?...

  (Видео) Крмов: Со вакви лоши закони само се стимулира дивоградби

  Пратеникот Борислав Крмов во емисијата „Само Вистина“ на тема - Закон за дивоградби.   https://www.youtube.com/watch?v=_AUNcSNSWLY

  Дрвениот новоговор на кандидатoт Пендаровски: гарантирана формула за неуспех

    Во политичката арена победува ораторот кој доблесно, одважно и достоинствено се држел до своите принципи и ставови во јавниот дискурс, а не оние политички...

  Последни објави