Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица ја оспори двојазичноста на полициските униформи пред Уставен суд

* Прес-конференција на Реџеп Исмаил - Хактан, член на Президиумот на Левица Левица денес поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценување на уставноста и...

Министерството на Груби гради паралелни безбедносни структури

Тринаесет нови инспектори од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците се префрлени да работат во СВР Тетово - се пофалија од тамошното...

Левица – Аеродром: Стоп за репресијата на капиталот и зелената мафија – слободни пазари за локалните земјоделци, занаетчии и домаќини!

Најголемиот проблем на Аеродромци е решен - сега се на ред обичните скромни луѓе кои продаваат домашни органски производи. Тоа што се случи вчера...

Последни објави