Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Апасиев: Одбран е комбинираниот модел за попис поради најлесно манипулирање

"Во светот има четири модели за попис, и додека нема унифициран европски модел за попис тие тоа го шверцуваа со европско знаменце, а за...

(Видео) Димитар Апасиев: Тие што го бојкотираа пописот се најпрогресивниот дел од народот

„Нас ни треба македонска платформа, без оглед кој е на власт, да се дефинира дека нема менување на државните инсигнии (знаме, химна). И пописот е...

(Видео) Борислав Крмов: Околу 80.000 лица кои го бојкотира пописот криминално се внесуваат како попишани

Во вчерашното гостување на емисијата „Само Вистина”, пратеникот Борислав Крмов обелодени информации, според кои, изминатиот период Државниот завод за статистика лицата не се евидентирани...

Последни објави