Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Анти-владини протести поради систематското уништување на сточарството

Поради катастрофалните политики на министерот Љупчо Николовски, денес одгледувачите на овци протестираа пред Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. И покрај притисоците и заканите дека...

Дали под команда на ДУИ не се обезбеди плоштадот Скендербег како критична точка?

Постојат индикации, дека ДУИ го штити еден од пиштолџиите од инцидентот кај Мавровка, кој се случи на петтиот ден од сенародниот протест против бугаризација,...

На пробугарската влада со протести да ѝ кажеме НЕ за бугаризација

Маските за „европска Македонија“ на нелегитимната власт на пробугарскиот СДС одамна се паднати. Сите декларирани алузии за македонскиот идентитет, јазик, политичка автономија и сувереност,...

Власта уфрли провокатори за да апси народ!

Вечерва, окупационата Влада на СДС и ДУИ во целост прикажа како се манипулира и демонстрира насилство врз обичниот народ! Министерот за внатрешни работи - Оливер...

СДС нема легитимитет да говори за насилство на протести

Откако вчера квислиншката власт се соочи со искрениот револт на народот, истата се обидува со перфидни методи да даде друга димензија на протестите -...

Сограѓани, патриоти, Македонци – протестите за одбрана на македонскиот идентитет продолжуваат секој ден во седум

Левица денес излегува веќе четврти ден на протести, борејќи се против негаторската европска и пробугарска политика кон македонскиот идентитет. Револтот од нивниот игнорантскиот однос...

Последни објави