Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Зградата на булеварот во Свети Николе се дави во фекалии

  Зградата во центарот на Свети Николе години наназад е затрупана во ѓубре околу себе, заради неодговорноста на ЈКП Комуналец. Комуналниот хаос ја достигна својата...

  Левица – Свети Николе: Газдата профитира, власта импровизира, синдикатот се бламира а градоначалникот се бламира

  Откако претходниот месец педесетина работници од светиниколските конфекции „АД Мода“ и „Камотекс“ останаа без егзистенција, овој месец слична судбина дочекаа уште околу 180 работници...

  Повторни отпуштања во Свети Николе – 180 текстилни работници оставени на улица

  Поранешниот пратеник од СДСМ Ангел Димитров, актуелен претседател на Организацијата на работавачи, директор на светиниколската конфекција „Мода“ кој минатиот месец го прекина работниот однос...

  (Видео) Левица – Свети Николе бара инспекциски надзор во депонијата кај Мавровица

  По бројните фото и видео докази од палење на отпад во депонијата кај м.в. Мавровица, кои беа испратени до нас од страна на жители...

  Левица – Свети Николе: Во Свети Николе има повеќе организации на жени од гинеколози

  Покрај постоењето на традиционалните партиски организации на жени - Униите на жени на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, во општина Свети Николе постојат уште две невладини...

  Левица – Свети Николе: Градоначалникот ветуваше еколошка оаза, а добивме еколошка катастрофа

  „Диви депонии повеќе нема да има, ќе се организира собирање на сметот од сите села а Општина Свети Николе ќе ја направиме еколошка оаза...

  Последни објави