Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  АРХИВА

  Месечна Архива: July, 2019

  Анѓушев да провери со Светска Банка зошто железниците се неисправни

  Кочо Анѓушев со свежо пронајдена загриженост за народот изјавил: „Јавноста треба да знае – половина од кинеските возови се неисправни”. Покрај очигледната анти-кинеска пропаганда,...

  Наместо безбедна инфраструктура, велосипедистите добиваат велодром

  Напролет зелените површини во Градскиот Парк Скопје повторно ќе се намалат. Освен изградбата на Луна Паркот, исто така во Градскиот парк ќе се гради...

  СДСМ и ДУИ манипулираа во Баку и воведуваат Бадинтер со исклучена јавност

  Откако владината делегација во Баку со лажирана фактичка состојба го пролонгира измачувањето на Охридското езеро од сопствените криминални бандити, сега во собраниска процедура пушта...

  Не само оставка, туку и кривична одговорност за Заев!

  Во снимените разговори помеѓу премиерот Заев и оние што тој мисли дека се Столтенберг и Порошенко, Заев се однесува крајно недржавнички и со интенција...

  Земјоделците се оставени на милост и немилост на пазарот

  Владата на социјал-демократите немајќи никаква визија за економијата и земјоделието како витална стопанска гранка и дејност, по обичај земјоделците ги препушта на милост и...

  Oставка и кривична одговорност за заканите на заменик-министерот Нухиу кон инспекторот Илиевски

  Веќе два месеци нема никаква одговорност или иницирана постапка за откриениот скандал на Тетовскиот универзитет, каде кадри на ДУИ и актуелни функционери незаконски се...

  Последни објави