Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

АРХИВА

дневен Архива: Oct 3, 2019

Поништувањето на Преспанскиот договор ќе биде првиот чин кон ослободувањето на македонскиот народ!

После само една година од пропаднатиот референдум клептоманските планови на власта се реализираат со полна пареа! Помина само една година од референдумот, кој и покрај...

Камионите со градежен шут невидливи за оние кои ги гонат сиромашните Роми

На само 500-тина метри од црквата „Св.Пантелејмон", камиони секојдневно незаконски исфрлаат градежен и комунален отпад, при што околината на Нерези е претворена во место на...

Болните се лечат во субстандардни услови во лажниот просперитет на СДСМ

Веќе 30 години од секој владејачки естаблишмент народот слуша за просперитетот на евро-атлантските интеграции и за "компромисите" во име на просперитетот, додека се разграбува...

Карпошани и во лето дишат загаден воздух

Карпошани и во лето дишат загаден воздух. Речиси секој ден во вечерните часови, мерните станици на територијата на општина Карпош покажуваат зголемено ниво на...

Лисичани на протест за сообраќајната безбедност

Поттикнати од ужасната сообраќајна опасност и брзото возење со кои се соочуваат секој ден, утринава револтираните жители на населбата Лисиче излегоа на протест, притоа блокирајќи...

Последни објави