Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Свечени обраќања

Писмо до Кoмунистичката партија на Кина

По повод 20-от Национален конгрес на Комунистичката партија на Кина, Левица испрати пријателско писмо до претседателот на Народна Република Кина - Ши Џинпинг, во...

Левица во Брисел во интерес на Македонија

Потребата за нов енергетски модел за производство и стопанисување со енергенсите е заедничка за цела Европа. Сите капацитети треба да бидат вратени во доменот...

Пробугарската влада ги жртвува Македонците и Албанците за да остане на власт

▪️Прес-конференција на потпаролот на Левица, Амар Мециновиќ На петтиот ден од сенародниот протест, на кој македонскиот народ кажува НЕ за наметнатиот бугарски ултиматум преку „францускиот...

Советот на Општина Демир Хисар ја одби иницијативата за бесплатни градинки

На 11-та седница на советот на Општина Демир Хисар која се одржа на ден 27.06.2022 - понеделник, советот ја одби иницијативата на Левица -...

АСНОМ е темелот на македонската државност – АСНОМ живее!

По повод двата Илинденa Левица им го честита 2 Август на сите Македонци со порака дека ние, Македонците, мора да учиме од минатото и...

Во спомен на светите браќа, Кирил и Методиј

  1158 години нè делат од почетокот на Моравската мисија. Толку има поминато од времето кога Константин, подоцна замонашен како Кирил, ја создал глаголицата, писмо...

Последни објави