Ванковска од Тетово: Се бориме и не се предаваме, не бегаме од мегдан

435731781_998188814997516_6997742341195210683_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Вчеравечер, претседателскиот кандидат на Левица, проф. д-р Билјана Ванковска ја продолжи својата изборна кампања во Тетово, каде што огромен број на граѓани беа присутни да ги слушнат нејзините пораки.

425782067 998188531664211 1053538003622556315 n

Професорката Ванковска од Тетово порача: ,,Тетово ме асоцира на потребата да ја зборуваме вистината за Рамковниот договор, зашто 20 и кусур години живееме без знаење каде лежат нашите најдраги да ги погребаме! Ние имаме визија за поинаква Македонија и тоа не е бајка ниту утопија! Се бориме и не се предаваме, не бегаме од мегдан!”

На митингот освен проф. д-р Билјана Ванковска, беа присутни и претседателот на партијата проф. д-р Димитар Апасиев и носителот на пратеничката листа на Левица за ИЕ6, Игор Димески.

435569187 998188614997536 1761719990540992391 n

Претседателот Апасиев во своето моќно обраќање пред Тетовчани порача дека е време да се стави крај на ДУИЗАЦИЈАТА и АЛБАНИЗАЦИЈАТА на Македонија за која најмногу се виновни македонските политички елити кои измеќаруваат на УЧК.

436350990 998189851664079 1707591579486954521 n 1

Црвено и непокорно Тетово ја препознава Левица како единствена опција на овие избори и професорката Ванковска како единствен кандидат кој заслужува да биде претседател на Македонија.

435569227 998188698330861 8813041886567929508 n

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ